Hendek Kaymakamlığı öncülüğünde; Hendek Belediyesi ve Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen programlar kapsamında Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan anısına Hendek Yeni Spor Salonunda 21 Ocak pazar günü 09.00-19.00 arasında iller arası Karate Turnuvası düzenlenecek.Karate turnuvasının ardından Şehidimiz 24 Ocak çarşamba günü saat 10.30’da Hendek’te bulunan kabri başında dualarla anılacak. Ayrıca Diyarbakır’dan gelecek sporcular ve heyet Okkan’ın mezarına Diyarbakır’dan getirecekleri topraklardan serpip karanfil bırakacak. Anma töreninin ardından saat 12.00’da ise Tepecik A.Gaffar Okkan camiinde Ali Gaffar Okkan ve tüm Aziz Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutulacak ve akabinde öğle namazı sonrası Cami aş evinde yemek ikramı olacak.
Başkan Babaoğlu Şehit Emniyet Müdürü A.Gaffar Okkan’ın kabri başındaki anma töreni ve mevlidi şerife tüm vatandaşları davet ederek anma mesajı yayınladı. Başkan Babaoğlu mesajında; “Hendekli Şehidimiz Ali Gaffar Okkan, başarılı ve adaletli meslek yaşamıyla örnek olan ülkemizin yetiştirdiği önemli bir değerdi. Şehidimiz Büyük bir Devlet adamıydı. Hizmetleriyle necip Türk Milletinin gönlünü fethetmiştir. Devletimizi en iyi şekilde temsil edip, aziz milletimize en güzel hizmetleri veren Gaffar Ağabey, alçakların, kalleşlerin ve eli kanlı terör örgütlerinin hain pususuyla aramızdan ayrıldı. Asla ve asla Ali Gaffar Okkan’ımızı ve bu millet için canını feda eden Aziz Şehitlerimizi unutmayacağız. Hatıralarını ve emanetlerini canımızdan aziz bilip sahip çıkmaya devam edeceğiz. Türk Milletinin kalbinde, yüreğinde yaşayan Şehitlerimiz için, bu millet için şanlı Bayrağımız ilelebet gururla dalgalanmaya devam edecek. Bu vesileyle Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ı, kahraman silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum” diye konuştu.![](https://www.hendek.bel.tr/upload/habergaleri/14_24012020143418-16_1024_768.jpg)
![Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'ŞEHİT A. GAFFAR OKKAN'I VE TÜM AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ ANMA PROGRAMLARI 21 OCAK PAZAR İLLER ARASI KARATE TURNUVASI 09:00 09: 19:00 ATATÜRK YENİ SPOR SALONU (TEM YANI) 24 OCAK ÇARŞAMBA GÜNÜ -MEZARLIK TÖRENİ 10.30 A. GAFFAR OKKAN CAMİİNDE MEVLİD-İ ŞERİF 12:00 (Tepecik) A. GAFFAR OKKAN FOTOĞRAF SERGİSİ SAAT 30 (Atatürk Parkı İçi Nikah ve Toplantı Salonu) Tüm Halkımız Davetlidir www.hendek.bel.tr 444 54 03 TUR 100' görseli olabilir](https://scontent.fsaw2-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/421262012_773526818150953_1966020179346719128_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=dd5e9f&_nc_ohc=gsPdsa2ph0QAX9IaawV&_nc_ht=scontent.fsaw2-2.fna&oh=00_AfCoy9Tde91P9pdGOD_aDhosg_dnFCCLZb0tXz6tXbaPhQ&oe=65B009CF)
![](https://www.hendek.bel.tr/upload/habergaleri/14_24012020143418-16_1024_768.jpg)
![](https://www.hendek.bel.tr/upload/habergaleri/6_24012020143418-8_1024_768.jpg)